Ogłoszenia parafialne

19  Niedziela Zwykła – 12 sierpnia 2018 r.

 

1. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Magdalenowa i Lubca  za gościnne przyjęcie u siebie Pielgrzymki Lubawskiej.

 

2. Wdzięczność kierujemy do tych Parafian, którzy w Parznie podejmowali Pielgrzymkę Płocką. Bóg zapłać Kółku Różańcowemu ze Strzyżewic  za przygotowanie na plebanii obiadu dla duchownych i świeckich. Dziękujemy wszystkim, którzy dostarczyli pielgrzymom ciasto i kompot . Bóg zapłać za każdy przejaw okazanej dobroci i gościnności!

 

3. Pielgrzymkę z Łasku przyjmiemy w naszej parafii na nocleg we wtorek 21 sierpnia.

 

4.  W środę 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP i jednocześnie nasze święto narodowe. Na wszystkich mszach świętych poświęcenie kwiatów i ziół ku czci MB Zielnej. Serdecznie zapraszamy z naręczami pierwocin naszych pól i ogrodów. Msze św. w Parznie o godz. 9.00 i godz. 12.00. Msza św. w Mikorzycach  o godz. 10:30,w Magdalenowie o godz. 14:00, w Lubcu o godz. 15:00. W tym dniu koniecznie wywieśmy flagi narodowe.

 

5. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę rowerową na Jasną Górę na Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej 26 sierpnia. Zapisy u ks. proboszcza. Dla uczestników pielgrzymki rowerowej odbędzie się przejazd na rowerach jako trening w przyszłą niedzielę 19 sierpnia o godz. 16.15.

 

6.  W przyszłą niedzielę 19 sierpnia odbędą się Dożynki Gminy Kluki, które rozpoczną się mszą św. w o godz. 13.00 w Żarze.

 

7. Archidiecezjalne Dożynki odbędą się w ty roku  w niedzielę 26 sierpnia w Brzezinach.

 

8. Bóg zapłać wczorajszym nowożeńcom za kwiatowy wystrój kościoła.

 

9.  Do nabycia tygodnik Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny. Zachęcamy do wakacyjnej lektury. Do wzięcia numer informacyjny Echa z Parzna. Bóg zapłać panu redaktorowi Mirosławowi Orzechowskiemu za przygotowanie tego  numeru.

 

10. Módlmy się w intencji zmarłej Jadwigi Szczepanik.