Ogłoszenia parafialne

Piąta Niedziela Wielkiego Postu – 18 marca 2018 r. 

1.  Rekolekcjami rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do  Świąt Wielkanocnych . Zapraszamy dzieci, młodzież i cale rodziny. Program rekolekcji jest umieszczony w gablocie i na stronie internetowej parafii.

( podać program na poniedziałek ). 

2. Utrzymujemy zwyczaj zasłaniania krzyży. Krzyże pozostawia się zasłonięte od dzisiejszej niedzieli do końca liturgii Wielkiego Piątku. 

3. W dzisiejszą niedzielę Szkolny Klub Wolontariatu „ Pomocna Dłoń” działający przy Zespole Szkół w Klukach wraz z rodzicami i wychowawcami przeprowadzi kwestę i kiermasz z ozdobami świątecznymi. Uzyskane środki zostaną przekazane na pomoc rodzinom potrzebującym.  

4. W piątek droga krzyżowa w Parznie o godz. 18.00 w Lubcu o godz. 16.00. O godz. 18.30 msza św. na rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej  

5. Również w piątek 23 marca wyruszą uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Piotrkowa do Parzna. 

6. W Niedzielę Palmową poświęcenie palm na każdej mszy św. 

7. Bóg zapłać za ofiary na tacę gospodarczą 2 860 zł. Są przeznaczone na ogrzewanie kościoła.  

8. Bóg zapłać p. Mariuszowi i Katarzynie Kucharskim oraz p. Henrykowi i Halinie Kucharskim za porządki w kościele : oczyszczenie głównego ołtarza, okien w prezbiterium, konfesjonałów, umycie stacji drogi krzyżowej. 

9. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego : Magdalenów 300 zł, Zalesna 500 zł, Strzyżewice 375 zł, Emilin 765 zł, Roździn 455 zł, Imielnia 160 zł, Cisza 270 zł, sołectwo Parzno 1012 zł . Bóg zapłać ofiarodawcą, sołtysom i wszystkim zbierającym ofiary.

10. Módlmy się w intencji zmarłych: Krystynę Kapuścińską i Irenę Małecką.